Spelprogram - P16 Nationell Grupp 5

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-06 14:00 FC Gute - BK Sport 1 - 5 29 Säve konstgräs
2019-04-06 14:00 Djurgårdens IF FF - IF Brommapojkarna 2 - 1 69 Hjorthagens IP 1
2019-04-06 17:30 Athletic FC Eskilstuna - Nacka United FF 1 - 1 50 Tunavallen
2019-04-06 17:30 Västerås SK FK - Vasalunds IF 2 - 2 88 Solid Park Arena
2019-04-07 17:30 IK Franke - Tyresö FF 1 - 3 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-04-13 12:00 IF Brommapojkarna - IK Franke 7 - 0 25 Grimsta IP 2
2019-04-13 15:00 Vasalunds IF - FC Gute 9 - 0 40 Skytteholms IP 1
2019-04-13 18:00 Nacka United FF - Djurgårdens IF FF 0 - 2 139 Nacka IP 2
2019-04-14 11:00 BK Sport - Athletic FC Eskilstuna 1 - 3 Ekängens IP KG
2019-04-14 15:00 Tyresö FF - Västerås SK FK 5 - 1 37 Tyresövallen 1
2019-04-19 12:30 Västerås SK FK - IF Brommapojkarna 2 - 2 200 Solid Park Arena
2019-04-20 13:00 BK Sport - Nacka United FF 2 - 4 45 Ekängens IP KG
2019-04-21 12:30 FC Gute - Tyresö FF 3 - 6 50 Säve konstgräs
2019-04-21 15:30 Athletic FC Eskilstuna - Vasalunds IF 4 - 11 Tunavallen
2019-04-21 19:00 IK Franke - Djurgårdens IF FF 0 - 3 50 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-04-27 12:00 Vasalunds IF - BK Sport 6 - 0 Skytteholms IP 1
2019-04-27 14:00 Djurgårdens IF FF - Västerås SK FK 1 - 1 60 Hjorthagens IP 1
2019-04-27 18:00 Nacka United FF - IK Franke 2 - 1 Stavsborgs BP 1
2019-04-28 15:00 IF Brommapojkarna - FC Gute 8 - 0 33 Grimsta IP 1
2019-04-28 15:00 Tyresö FF - Athletic FC Eskilstuna 4 - 1 32 Tyresövallen 1
Maj
2019-05-04 12:00 Vasalunds IF - Nacka United FF 6 - 0 40 Skytteholms IP 3
2019-05-04 12:00 BK Sport - Tyresö FF 2 - 1 Ekängens IP A
2019-05-04 18:30 Västerås SK FK - IK Franke 9 - 1 120 Solid Park Arena
2019-05-05 12:00 FC Gute - Djurgårdens IF FF 0 - 5 Säve konstgräs
2019-05-05 16:30 Athletic FC Eskilstuna - IF Brommapojkarna 0 - 6 59 Ekängens IP KG
2019-05-11 14:00 Djurgårdens IF FF - Athletic FC Eskilstuna 4 - 0 45 Hjorthagens IP 1
2019-05-12 12:00 IF Brommapojkarna - BK Sport 11 - 2 Grimsta IP 2
2019-05-12 12:30 Tyresö FF - Vasalunds IF 1 - 5 67 Tyresövallen 1
2019-05-12 14:30 IK Franke - FC Gute 3 - 1 40 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-05-12 19:00 Nacka United FF - Västerås SK FK 2 - 4 30 Nacka IP 1
2019-05-18 11:00 Athletic FC Eskilstuna - IK Franke 3 - 1 30 Ekängens IP KG
2019-05-18 12:00 Vasalunds IF - IF Brommapojkarna 6 - 6 149 Skytteholms IP 3
2019-05-18 12:30 FC Gute - Västerås SK FK 1 - 10 48 Säve konstgräs
2019-05-18 14:00 BK Sport - Djurgårdens IF FF 1 - 1 80 Ekängens IP A
2019-05-19 16:30 Tyresö FF - Nacka United FF 2 - 3 69 Tyresövallen 1
2019-05-25 12:15 IF Brommapojkarna - Tyresö FF 8 - 0 Stora Mossens IP 1
2019-05-25 14:00 Djurgårdens IF FF - Vasalunds IF 1 - 3 79 Hjorthagens IP 1
2019-05-25 15:30 Västerås SK FK - Athletic FC Eskilstuna 3 - 1 80 Solid Park Arena
2019-05-26 15:15 Nacka United FF - FC Gute 11 - 0 28 Nacka IP 2
2019-05-26 17:30 IK Franke - BK Sport 0 - 7 Råby IP 3 (konstgräs)
Juni
2019-06-01 11:15 Vasalunds IF - IK Franke 8 - 0 32 Skytteholms IP 1
2019-06-01 11:30 Tyresö FF - Djurgårdens IF FF 0 - 11 72 Tyresövallen 1
2019-06-01 12:00 BK Sport - Västerås SK FK 2 - 6 28 Ekängens IP A
2019-06-01 14:00 Athletic FC Eskilstuna - FC Gute 6 - 1 Ekängens IP KG
2019-06-02 11:00 IF Brommapojkarna - Nacka United FF 6 - 1 Grimsta IP 1
2019-06-06 15:00 Tyresö FF - FC Gute 8 - 2 28 Tyresövallen 1
2019-06-08 12:00 Vasalunds IF - Västerås SK FK 5 - 2 69 Skytteholms IP 1
2019-06-08 14:00 BK Sport - FC Gute 4 - 1 30 Ekängens IP A
2019-06-08 18:30 Nacka United FF - Athletic FC Eskilstuna 3 - 2 Myrsjö IP 1
2019-06-09 10:00 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF 4 - 1 58 Grimsta IP 1
2019-06-09 17:30 Tyresö FF - IK Franke 3 - 2 50 Tyresövallen 1
2019-06-15 12:30 FC Gute - Vasalunds IF 0 - 8 39 Säve konstgräs
2019-06-15 14:00 Djurgårdens IF FF - Nacka United FF 2 - 2 Hjorthagens IP 1
2019-06-16 11:00 Athletic FC Eskilstuna - BK Sport 3 - 1 Ekängens IP KG
2019-06-16 15:30 Västerås SK FK - Tyresö FF 11 - 1 30 Solid Park Arena
2019-06-16 17:30 IK Franke - IF Brommapojkarna 0 - 6 32 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-06-19 19:00 Djurgårdens IF FF - IK Franke 7 - 0 20 Kaknäs 2
2019-06-20 19:30 IF Brommapojkarna - Västerås SK FK 2 - 1 68 Grimsta IP 2
2019-06-23 14:00 Vasalunds IF - Athletic FC Eskilstuna 6 - 1 30 Skytteholms IP 3
2019-06-23 15:00 Nacka United FF - BK Sport 3 - 0 24 Nacka IP 2
2019-06-26 19:00 BK Sport - Vasalunds IF 3 - 2 Ekängens IP A
2019-06-26 20:00 Västerås SK FK - Djurgårdens IF FF 3 - 2 250 Solid Park Arena
2019-06-29 11:30 Athletic FC Eskilstuna - Tyresö FF 1 - 4 35 Ekängens IP KG
2019-06-29 17:00 FC Gute - IF Brommapojkarna 1 - 8 47 Säve konstgräs
2019-06-30 17:30 IK Franke - Nacka United FF 0 - 0 70 Råby IP 3 (konstgräs)
Augusti
2019-08-03 14:00 Djurgårdens IF FF - FC Gute 10 - 2 39 Hjorthagens IP 1
2019-08-04 11:00 IF Brommapojkarna - Athletic FC Eskilstuna 11 - 1 47 Grimsta IP 1
2019-08-04 15:00 Tyresö FF - BK Sport 7 - 6 56 Tyresövallen 1
2019-08-04 17:30 IK Franke - Västerås SK FK 3 - 0 120 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-08-09 18:15 Nacka United FF - Vasalunds IF 1 - 2 36 Myrsjö IP 1
2019-08-10 12:00 BK Sport - IF Brommapojkarna 0 - 3 Ekängens IP A
2019-08-10 12:30 FC Gute - IK Franke 1 - 2 36 Säve konstgräs
2019-08-10 14:00 Athletic FC Eskilstuna - Djurgårdens IF FF 1 - 5 Skogsängens IP
2019-08-11 14:00 Vasalunds IF - Tyresö FF 1 - 2 100 Skytteholms IP 3
2019-08-11 14:00 Västerås SK FK - Nacka United FF 7 - 0 60 Solid Park Arena
2019-08-17 12:00 IF Brommapojkarna - Vasalunds IF 2 - 1 100 Grimsta IP 2
2019-08-17 14:00 Djurgårdens IF FF - BK Sport 8 - 1 54 Hjorthagens IP 1
2019-08-17 14:15 Västerås SK FK - FC Gute 8 - 2 134 Wenströmska IP
2019-08-17 15:15 Nacka United FF - Tyresö FF 1 - 4 32 Boovallen 2
2019-08-18 17:30 IK Franke - Athletic FC Eskilstuna 5 - 2 60 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-08-24 12:00 BK Sport - IK Franke 4 - 2 100 Ekängens IP A
2019-08-24 12:30 FC Gute - Nacka United FF 2 - 9 32 Säve konstgräs
2019-08-24 16:00 Vasalunds IF - Djurgårdens IF FF 2 - 4 47 Skytteholms IP 3
2019-08-25 16:30 Athletic FC Eskilstuna - Västerås SK FK 2 - 2 70 Årby IP
2019-08-25 17:00 Tyresö FF - IF Brommapojkarna 1 - 1 80 Tyresövallen 1
2019-08-30 20:00 Nacka United FF - IF Brommapojkarna 0 - 7 Vällingby BP 1
2019-08-30 20:00 IK Franke - Vasalunds IF 2 - 1 41 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-08-31 14:00 Djurgårdens IF FF - Tyresö FF 14 - 0 45 Hjorthagens IP 1
2019-08-31 17:30 Västerås SK FK - BK Sport 10 - 0 100 Solid Park Arena
September
2019-09-01 16:00 FC Gute - Athletic FC Eskilstuna 1 - 3 50 Säve konstgräs