Kontakta oss

Telefontider: Mån-Tor 09-16
Fredagar 09-12
E-post:

fotboll@sormland.rf.se

Telefon:

Se kontaktpersoner nedan

Adress:

Verkstadsgatan 5 Munktellarenan
633 42 Eskilstuna

Bankgiro:

150-2988

Kansli

Peter Lundh

Kanslichef/adj sekr styrelsen

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Personal, Ekonomi, Idrottslyft, Marknad

Christian Welander

Biträdande kanslichef/adj sekr UK

Tel: 010-476 42 88
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Ekonomi, Nya föreningar, Utmärkelser, Projekt

Helena Linde

Tävlingskonsulent barn och ungdom/adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Kim Vaattovaara

Tävlings- och domarkonsulent/adj sekr TK och DK

Tel: 010-476 42 87
E-post: kim.vaattovaara@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior, Domare, Disciplinärenden

Semir Mehanovic

Fotbollsutbildare/adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 81
E-post: semir.mehanovic@sormland.rf.se

Ansvarsområde: SU pojk och flick, Tränarutbildning, Spelarutbildning, Fotboll i skolan

Marcus Holmberg

Föreningsutvecklare/adj sekr UK

Tel: 010-476 42 98
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Föreningsutveckling, Diplomerad Förening, Fotboll Fitness, Fotbollsskolan

Marknad

Pasi Jantunen

Marknadskonsult

Mobil: 072-727 17 77
E-post: pasi.jantunen@sormland.rf.se
Webbplats:

http://www.pjsaljstod.se/

Ansvarsområde: Marknad

Styrelse

Nina Lindström

Ordförande

Mobil: 070-324 55 96
E-post: nina.lindstrom70@outlook.com

Jaan Kuutmann

Vice ordförande/Vice ordförande BUK

Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Pierre Kubalski

Styrelseledamot/Ekonomiansvarig

Mobil: 070-104 28 15
E-post: pierre@kubalski.se

Fredrik Jansson

Styrelseledamot/Ordförande BUK

Mobil: 070-535 04 89
E-post: fredrik.jansson@volvo.com

Jenny Johansson

Styrelseledamot/Ordförande UK

Mobil: 070-319 02 24
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Elin Duán

Styrelseledamot/Ordförande TK

Mobil: 070-775 38 21
E-post: elin_duan@hotmail.com

Metin Yildirim

Styrelseledamot/Ordförande DK

Mobil: 073-595 96 66
E-post: metin_8@hotmail.com

Robin Safar

Styrelseledamot

Mobil: 076-209 46 94
E-post: robin.safar@outlook.com

Peter Lundh

Kanslichef/adj sekr styr

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Christian Welander

Biträdande kanslichef/adj sekr styr

Tel: 010-476 42 88
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Utvecklingskommitté (UK)

Jenny Johansson

Ordförande

Mobil: 070-319 02 24
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Pierre Kubalski

Ledamot

Mobil: 070-104 28 15
E-post: pierre@kubalski.se

Pär Gunnar Andersson

Ledamot

Mobil: 070-379 86 23
E-post: pg.andersson@live.se

Anki Lindén

Ledamot

Mobil: 070-314 45 24
E-post: anki.linden@entercard.com

Karl-Anders Siljebråt

Ledamot

Mobil: 070-563 23 01

Robin Safar

Ledamot

Mobil: 076-209 46 94
E-post: robin.safar@outlook.com

Christian Welander

adj sekr

Tel: 010-476 42 88
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Marcus Holmberg

adj sekr

E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Tävlingskommitté (TK)

Elin Duán

Ordförande

Mobil: 070-775 38 21
E-post: elin_duan@hotmail.com

Magnus Lundström

Ledamot

Mobil: 073-362 59 15
E-post: magnus.lundstrom@cmavu.se

Joakim Granberg

Ledamot

Mobil: 070-751 76 00
E-post: jocke@jmgkonsult.se

Simon Karlsson

Ledamot

Mobil: 072-227 73 95
E-post: Karlsson_med_k@hotmail.com

Tine Eklund Blick

Ledamot

Mobil: 070-211 03 56
E-post: tineeklundb@gmail.com

Kim Vaattovaara

adj sekr

Tel: 010-476 42 87
E-post: kim.vaattovaara@sormland.rf.se

Barn- och ungdomskommitté (BUK)

Fredrik Jansson

Ordförande

Mobil: 070-535 04 89
E-post: fredrik.jansson@volvo.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Jaan Kuutmann

Vice ordförande

Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Ansvarsområde: Tävling/Ekonomi

Lars-Göran Wallberg

Ledamot

Tel: 0157-600 91
E-post: lgwallberg@hotmail.se

Ansvarsområde: Tävling

Daniel Wiklund

Ledamot

Mobil: 070-257 69 50
E-post: daniel.wiklund@eskilstuna.se

Ansvarsområde: Ledarutbildning

Marie Olofsson

Ledamot

Mobil: 070-433 16 48
E-post: marie.veneti@hotmail.com

Ansvarsområde: Fotboll i skolan

Rikard Jonasson

Ledamot

Mobil: 070-565 02 75
E-post: rikard.jonasson@eskilstuna.se

Ansvarsområde: Målvaktsutbildning

Per Kapfält

Ledamot

Mobil: 073-513 46 91
E-post: pkapfelt@gmail.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Julie Rytterlund

Ledamot

Mobil: 073-663 11 31
E-post: julie.rytterlund@gmail.com

Thomas Högström

Ledamot

Tel: 08-552 470 06
E-post: kansli@nykvarnssk.se

Jeremias Varas

Ledamot

Mobil: 070-023 05 33
E-post: jeremias.varas@ifknykoping.se

Semir Mehanovic

adj sekr

Tel: 010-476 42 81
E-post: semir.mehanovic@sormland.rf.se

Helena Linde

adj sekr

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Verkställande utskott (VU)

Nina Lindström

Ordförande

Mobil: 070-324 55 96
E-post: nina.lindstrom70@outlook.com

Jaan Kuutmann

Vice ordförande/Vice ordförande BUK

Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Pierre Kubalski

Styrelseledamot/Ekonomiansvarig

Mobil: 070-104 28 15
E-post: pierre@kubalski.se

Peter Lundh

Kanslichef/adj sekr styr

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Christian Welander

Biträdande kanslichef/adj sekr styr

Tel: 010-476 42 88
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Domarkommitte (DK)

Metin Yildirim

Ordförande

E-post: metin_8@hotmail.com

Ansvarsområde: C5

Admir Brkic

Ledamot

E-post: admirbrkic@hotmail.se

Ansvarsområde: C4

Timo Granetin

Ledamot

E-post: tgranetin@me.com

Mikael Monnier

Ledamot

E-post: mikael@monnier.se

Ansvarsområde: Damcoach

Augin Melki

Ledamot

E-post: auginmelki@gmail.com

Aarre Hietanen

Ledamot

E-post: aarre.hietanen@hotmail.se

Ansvarsområde: Tillsättning

Bemir Brkic

Adj. ledamot

E-post: bemirbrkic@gmail.com

Daniel Demir

Adj. ledamot

E-post: silver904@hotmail.com

Rafi Isaq

Adj. ledamot

E-post: rafi_i97@hotmail.com

Ansvarsområde: Futsal

Kim Vaattovaara

adj sekr

Tel: 010-476 42 87
E-post: kim.vaattovaara@sormland.rf.se

Disciplinnämnd (DpN)

Erlend Stavehaug

Ordförande

Tel: 070-540 42 16

Georg Olsson

Ledamot

Tel: 070-630 82 16

Bertil Nicolai

Ledamot

Tel: 070-755 63 69

Hans Wagneryd

Ledamot

Tel: 070-8553389

Roger Holmberg

Ledamot

Valberedning

Jan-Eric Carlsson

Ordförande

Tel: 0155-21 00 28
Mobil: 070-531 01 65

Eva Hallenfeldt-Ahlin

Vice ordförande

Tel: 016-13 88 74
Mobil: 070-210 08 55
E-post: ahlin@eskilstunaunited.se

Yusuf Besara

Ledamot

Mobil: 070-436 63 98
E-post: kansli@sodertaljefk.se