Matcher idag - Södermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2018-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
F15 Landskamp
12:00 Sverige - Norge Ekerum Park

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2018-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
16:00 Assyriska FF - Västerås SK FK Södertälje Fotbollsarena
Div 2 Södra Svealand, herrar
16:00 Eskilstuna City FK - AFK Linköping Tunavallen
U19 Div.1 Norra Götaland
14:00 IK Viljan Strängnäs - Karlslunds IF HFK Vasavallen KG
U17 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
11:30 Assyriska FF - Täby FK Södertälje Fotbollsarena
F16/19- 3C
14:00 Assyriska FF - Ösmo GIF FK 1 Geneta Sportfält KG
Division 4 Herrar
15:00 Oxelösunds IK - Afrikansk FC Ramdalens IP
Division 5 Herrar
13:00 Hällbybrunns IF - Råby-Rönö IF Skogsvallen
15:00 Ericsbergs GoIF - BK Sport Forssjö IP
16:00 Vingåkers IF - Katrineholms SK FK Vingåkers IP
Division 6 Nordvästra Herrar
12:00 Gillberga-Lista IF - Högsjö BK Hallstavallen
15:00 IF Verdandi/Syrianska Eskilstuna IF - Kvicksunds SK Fröslunda IP A
Division 6 Sydöstra Herrar
12:30 Hargs BK U - Enhörna IF U Krikonbacken
13:00 Jäders IF - Nävekvarns GoIF Kungsvallen
13:30 Nya Södertälje KFF - Stigtomta IF Östertälje IP B
Veteraner Herrar
16:00 IFK Eskilstuna - Hällbybrunns IF Balsta IP
Division 3 Damer
16:00 Hargs BK - BK Sport Krikonbacken
16:00 Hällbybrunns IF U - IK Viljan Strängnäs Skogsvallen
16:00 Södertälje FK - Julita GoIF Östertälje IP B
16:00 Trosa-Vagnhärad SK - IK Tun U Häradsvallen
Division 4 Damer
14:00 DFK Värmbol U - Torshälla-Nyby IS Backavallen
14:00 Gnesta FF - Triangelns IK U Hagstumosse Idrottsplats
14:00 Stenkvista GoIF - BK Sport U Gyllingsvallen
Herr junior
12:00 Malmköpings IF juniorer - Nykvarns SK HJ Sparbanksvallen Malmahed
13:00 IFK Nyköping U19 - Triangelns IK Herr Jun Rosvalla IP KG A
15:00 AFC Eskilstuna J A - Värmbols FC Jun Årby IP
P 15 år Kvalificerande
16:00 Syrianska FC P03 - IFK Nyköping P03 Geneta Sportfält
A-slutspel P div 3-15 år
17:30 Oxelösunds IK P03/04 - IK Viljan Strängnäs U15 Gul Ramdalens IP
P 14 år Kvalificerande
14:00 Syrianska FC P04 Vit - AFC Eskilstuna P 05 Brunnsängs Idrottsplats
16:00 Syrianska FC P 04 Röd - Eskilstuna City FK P04 Brunnsängs Idrottsplats
P 14 år undergrupp gul
14:00 Nyköpings BIS P04 - Malmköpings IF P 04 Sjösa Idrottsplats
17:30 IFK Nyköping P 04 vit - Katrineholm F & K P04 Rosvalla IP KG B
P 14 år undergrupp svart
10:00 Syrianska Eskilstuna IF P04 - IFK Eskilstuna P 05 Fröslunda IP
14:00 IFK Mariefred P04 - Triangelns IK /TNIS Hammarens IP
17:00 Eskilstuna Babylon IF - Hällbybrunns IF svart Ekängens IP A
P 13 - Grupp 1
13:00 AFC Eskilstuna P06 - Triangelns IK P06 Årby IP
P 13 - Grupp 2
11:00 BK Sport P 05 Svart - Katrineholms AIK P06 Ekängens IP
P 13 - Grupp 3
11:00 Enhörna IF P05 - Åkers IF P -05 Friluftsgården, Enhörna
13:00 IK Viljan Strängnäs P05 Blå - Nya Södertälje KFF P05 Larslunda IP
16:00 Järna SK P05 - Trosa-Vagnhärad SK P-05 blå Uppskj. Ljungbackens IP KG
P 13 - Grupp 4
15:00 Katrineholms AIK P05 - IK Tun P-05/06 Stalls Backe
15:00 Värmbols FC U13 - IFK Nyköping P05 blå Värmbols IP
P 12 - Grupp 1
10:30 Syrianska FC P-06 Gul-1 - IK Viljan Strängnäs P06 Blå Brunnsängs Idrottsplats
P 12 - Grupp 2
13:00 Södertälje FK P06 Svart - Enhörna IF P06 Östertälje IP
14:45 Nykvarns SK P 06 Vit - Assyriska FF Nykvarns IP
P 12 - Grupp 3
00:00 IFK Eskilstuna P 06 vit - IFK Eskilstuna P 06 blå Balsta IP
11:00 Torshälla-Nyby IS P -06 - BK Sport P 06 Gul Torshargs Idrottsplats
12:00 IFK Mariefred P06 - Hällbybrunns IF Hammarens IP
P 12 - Grupp 4
10:00 Nyköpings BIS P06 Blå - IFK Nyköping P06 vit Rosvalla IP KG B
14:00 Järna SK P06 Röd - Katrineholms SK FK P 06/2 Ljungbackens IP KG
Pojkar 11 - Grupp 2
11:00 ÄST - Hällbybrunns IF P 07 svart Gyllingsvallen
15:00 Skogstorps GOIF P07 - IFK Eskilstuna P 07 vit Orrlidens IP
16:00 Katrineholms SK FK P 07/2 - Al Salam SK P07/06 Backavallen
Pojkar 11 - Grupp 3
10:00 Stigtomta IF gul - Stigtomta IF svart Tängsta IP
11:00 Valla IF - Gnesta FF P 07/08 Vit Valla IP
15:00 Trosa-Vagnhärad SK P-07 - IFK Nyköping P07 blå Skärlagsvallen
15:00 Värmbols FC P07 - Gnesta FF P 07/08 Blå Värmbols IP
16:00 Katrineholms SK FK P 07/1 - Hölö-Mörkö IF Pojkar -07 Backavallen
Pojkar 11 - Grupp 4
10:30 Södertälje FK P07 Svart - IK Viljan Strängnäs P07 Gul Östertälje IP
13:00 Enhörna IF P07 Gul - Enhörna IF P07 svart Inst. Friluftsgården, Enhörna
14:00 Pershagens SK P07 - Järna SK P07 Vit Pershagens IP
16:30 Nykvarns SK P 07 Blå/Vit - Assyriska FF Vit Nykvarns IP
16:30 Nykvarns SK P 07 Vit - Nya Södertälje KFF P07 Nykvarns IP
Pojkar 10 - Grupp 1
10:00 Nyköpings BIS P08 Röd - Nykvarns SK P 08 Blå Rosvalla IP D1
14:00 Nyköpings BIS P08 Blå - Katrineholms AIK P08 Rosvalla IP D1
Pojkar 10 - Grupp 2
10:00 Skogstorps GOIF P08 grön - Jäders IF P08 Orrlidens IP
13:00 Torshälla-Nyby IS P 08 - Hällbybrunns IF P 08 vit Torshargs Idrottsplats
Pojkar 10 - Grupp 3
10:30 Katrineholms SK FK P 08/2 - Oxelösunds IK P08 Gul Backavallen
10:30 Runtuna IK svart 07-10 - Oxelösunds IK P08 blå Runavallen
11:00 Värmbols FC P08 2 - IFK Nyköping P08 blå Värmbols IP
Pojkar 10 - Grupp 4
11:00 Högsjö BK - Katrineholms SK FK P 08/1 Högsjö Idrottsplats
Pojkar 10 - Grupp 5
12:00 Pershagens SK P08 Grön - Pershagens SK P09 Svart Pershagens IP
12:30 Assyriska FF Röd - Åkers IF P -08 Geneta Sportfält
Pojkar 10 - Grupp 6
10:00 Pershagens SK P08 Vit - IK Viljan Strängnäs P08 Gul Pershagens IP
P div 2- 16 år
11:00 Kvicksunds SK P16 - Nykvarns SK P 02 Kvicksunds Idrottsplats
14:00 Floda IF - Pershagens SK 02 Flodavallen
Flickor 11 - Grupp 1
10:00 Eskilstuna United F07 Lag1 - IK Viljan Strängnäs F07 Årby IP
11:30 Eskilstuna United F07 Lag2 - IFK Mariefred F07 Årby IP
14:00 Åkers IF F07-08 - DFK Värmbol 07/08 Bruksvallen Åker
18:00 New Mill Indians SK F07 - Hällbybrunns IF Nykvarns IP
Flickor 11 - Grupp 2
09:00 Syrianska FC F07 Röd - Nya Södertälje KFF F07/08 Uppskj. Brunnsängs Idrottsplats
10:00 IFK Nyköping F07/08 - Enhörna IF F 07 Sjösa IP
11:00 Oxelösunds IK F07 - Pershagens SK F07 Ramdalens IP
Flickor 10
11:00 Triangels IK F 08/10 - New Mill Indians SK F08 Triangelborg
12:00 Järna SK F0809 - Dunkers IF F08-10 Ljungbackens IP
13:00 Skogstorps GOIF F08 - Eskilstuna United DFF F08 Vit Orrlidens IP
15:00 Stigtomta IF - Jäders IF F08 Tängsta IP
A- slutspel F div 2 (15 år)
19:30 New Mill Indians SK F03-04 - Torshälla-Nyby IS F03/04 Nykvarns IP
B- slutspel F div 2 (15 år)
10:00 IFK Mariefred F03 - Gnesta FF F 02/04 Hammarens IP
Flickor div 3 (14 år)
09:30 New Mill Indians SK F03-04 - IK Viljan Strängnäs F03/04 Nykvarns IP
11:00 Vingåkers IF - Nyköpings BIS F04-05 Vingåkers Idrottsplats
Flickor div 4 (13 år) - Grupp 2
11:00 Stigtomta IF - Gnesta FF F 05-06 Stigtomta IP
12:00 Södertälje FF - Enhörna IF F05 Brunnsängs Idrottsplats
A- Slutspel F div 4 (13 år)
11:00 DFK Värmbol 05/06 - ÄST/Skogstorps GoIF Backavallen
B - slutspel F div 4 (13 år)
12:00 Hällbybrunns IF - Dunkers IF F05-07 Gustavsborgs IP
16:00 Åkers IF F -05 - Jäders IF F05/06 Bruksvallen Åker
Flickor div 5 (12 år) - Grupp 1
11:15 Nykvarns SK F 06 Blå - Eskilstuna United DFF F06 Blå Nykvarns IP
15:00 Enhörna IF F06 (7 mot 7) - Skogstorps GOIF F06 Friluftsgården, Enhörna
Flickor div 5 (12 år) - Grupp 2
10:30 Hargs BK (7 mot 7) - Trosa-Vagnhärad SK F-06/07 Krikonbacken
13:00 Nykvarns SK F 06 Vit - Järna SK F0607 Nykvarns IP
14:00 IFK Nyköping F06 - Södertälje FF Rosvalla IP F1
Träningsmatcher 1-domare
13:00 Trosa-Vagnhärad SK P-02/03 - Nyköpings BIS P02 Häradsvallen KG
Pojkar 17 div 1
12:00 Syrianska Eskilstuna IF P01 - Katrineholms SK FK P 01 Fröslunda IP
15:00 RomskaSvenska KF Flen - Enhörna IF P17 Hammarvallen
A- slutspel P div 4 (14 år)
10:45 Syrianska FC P04 Gul - Katrineholms AIK P04 Geneta Sportfält
Regional P 17 höst
13:30 Eskilstuna City FK - IK Huge Årby IP KG