Geneta Sportfält (anläggning)

Adress
Prosten linders väg, Södertälje
Zon
Östra
Kommun
Södertälje
Underlag
Konstgräs 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Geneta Sportfält

Prosten linders väg, Södertälje
59.19246, 17.57606
 
Planer
Plannr Plantyp Underlag Belysning
1 11 mot 11 Konstgräs Ja
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2019-08-25 10:00 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Röd - Nya Södertälje KFF P07 Geneta Sportfält
2019-08-25 10:30 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Röd - Assyriska FF P08 Vit Geneta Sportfält
2019-08-25 12:00 P 15-16 nivå 1 Assyriska FF P03 - Torshälla-Nyby IS P03 Geneta Sportfält
2019-08-25 14:00 P 15-16 nivå 3 gr 2 Assyriska FF P05 - IFK Eskilstuna P05 Geneta Sportfält
2019-08-31 12:00 P15 Regional Östra Assyriska FF (P15) - Syrianska FC (P15) Geneta Sportfält
September
2019-09-01 11:30 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Vit - Syrianska FC P2007-Gul Geneta Sportfält
2019-09-01 13:00 Division 6 Sydöstra Herrar Nya Södertälje KFF - Pershagens SK Geneta Sportfält
2019-09-01 14:00 Pojkar 12 - Grupp 4 Nya Södertälje KFF P07 - Assyriska FF P08 Röd Geneta Sportfält
2019-09-01 15:00 P 15-16 nivå 1 Syrianska FC P15 Röd - Syrianska Eskilstuna IF P-03 Geneta Sportfält
2019-09-01 17:00 Flickor 14 Div 3 - Grupp 1 Assyriska FF F05 - Hölö-Mörkö IF Geneta Sportfält
2019-09-04 18:00 P 15-16 nivå 1 Assyriska FF P03 - Syrianska FC P15 Röd Geneta Sportfält
2019-09-07 13:00 P 15-16 nivå 3 gr 2 Assyriska FF P05 - Triangelns IK P05 Geneta Sportfält
2019-09-07 15:00 P 15-16 nivå 1 Assyriska FF P03 - Syrianska Eskilstuna IF P-03 Geneta Sportfält
2019-09-08 Pojkar 13 - Grupp 4 Assyriska FF P06 Svart - Ospecificerat lag (12) Geneta Sportfält
2019-09-08 10:00 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Röd - Syrianska FC P2007-Gul Geneta Sportfält
2019-09-08 11:30 P 15-16 nivå 1 Syrianska FC P15 Röd - Jäders IF/BK Sport Geneta Sportfält
2019-09-08 13:30 Pojkar 13 - Grupp 1 Assyriska FF P06 blå - Athletic FC Eskilstuna P13 Geneta Sportfält
2019-09-14 11:00 Flickor 14 Div 3 - Grupp 1 Assyriska FF F05 - Oxelösunds IK F04/05 ( 7 mot 7) Geneta Sportfält
2019-09-15 10:00 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Vit - Södertälje FK P07 Geneta Sportfält
2019-09-15 11:30 Pojkar 12 - Grupp 4 Nya Södertälje KFF P07 - Nykvarns SK P 07 Blå/Vit Geneta Sportfält
2019-09-15 13:00 Division 6 Sydöstra Herrar Nya Södertälje KFF - Södertälje FK U Geneta Sportfält
2019-09-21 13:00 P 15-16 nivå 3 gr 2 Assyriska FF P05 - BK Sport P 05 Gul Geneta Sportfält
2019-09-22 13:00 P 15-16 nivå 1 Assyriska FF P03 - Katrineholms SK FK P 04/Röd Geneta Sportfält
2019-09-22 15:00 P 15-16 nivå 1 Syrianska FC P15 Röd - IFK Nyköping P 04 Geneta Sportfält
2019-09-28 11:00 Flickor 14 Div 3 - Grupp 1 Assyriska FF F05 - Stigtomta IF Geneta Sportfält
2019-09-29 10:00 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Röd - Nykvarns SK P 07 Blå/Vit Geneta Sportfält
2019-09-29 11:30 Pojkar 12 - Grupp 4 Nya Södertälje KFF P07 - Järna SK P07 Vit Geneta Sportfält
2019-09-29 13:00 Pojkar 12 - Grupp 4 Assyriska FF P08 Vit - IK Viljan Strängnäs P07 Geneta Sportfält
Oktober
2019-10-05 13:00 P 15-16 nivå 3 gr 2 Assyriska FF P05 - Åkers IF P 04-05 Geneta Sportfält
2019-10-05 15:00 P 15-16 nivå 1 Assyriska FF P03 - IFK Eskilstuna P 04 Geneta Sportfält
2019-10-06 13:00 Division 6 Sydöstra Herrar Nya Södertälje KFF - Fogdö IF Geneta Sportfält
2019-10-06 15:00 P 15-16 nivå 1 Syrianska FC P15 Röd - Torshälla-Nyby IS P03 Geneta Sportfält