Tabell och resultat - P16 Nationell Grupp 8

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-24 16:00 Ersmarks IK - Munksund-Skuthamns SK 7 - 0 Nolia 1
2019-08-22 20:00 Luleå SK - IFK Luleå 0 - 3 Hertsö IP
2019-08-20 17:30 Ersmarks IK - Gammelgårdens IF 2 - 1 Ersmarks IP
2019-08-18 14:00 Bodens BK FF - Sandåkerns SK 3 - 1 Boden Arena
2019-08-18 11:30 Kiruna FF - Ersmarks IK 0 - 5 Lombia IP
2019-08-17 18:00 Kiruna FF - Sandåkerns SK 3 - 3 Lombia IP
2019-08-17 16:00 Munksund-Skuthamns SK - Bodens BK FF 0 - 1 Idrottsparken, Munksund
2019-08-17 13:30 Luleå SK - Ersmarks IK 1 - 3 Åkevallen
2019-08-14 19:30 Bodens BK FF - Luleå SK 7 - 0 Boden Arena
2019-08-10 16:00 Munksund-Skuthamns SK - Kiruna FF 4 - 0 Idrottsparken, Munksund
2019-08-10 16:00 Ersmarks IK - Bodens BK FF 7 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2019-08-10 13:00 IFK Luleå - Gammelgårdens IF 4 - 1 Skogsvallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Ersmarks IK 14 13 0 1 69-12 57 39 7 7 0 0 47-6 41 21 7 6 0 1 22-6 16 18
Bodens BK FF 11 9 0 2 36-21 15 27 6 6 0 0 23-9 14 18 5 3 0 2 13-12 1 9
IFK Luleå 13 8 0 5 42-29 13 24 6 4 0 2 24-10 14 12 7 4 0 3 18-19 -1 12
Gammelgårdens IF 13 4 1 8 28-34 -6 13 6 2 1 3 13-13 0 7 7 2 0 5 15-21 -6 6
Luleå SK 11 4 0 7 19-32 -13 12 6 3 0 3 14-12 2 9 5 1 0 4 5-20 -15 3
Munksund-Skuthamns SK 11 3 1 7 20-29 -9 10 6 3 0 3 16-10 6 9 5 0 1 4 4-19 -15 1
Kiruna FF 12 2 2 8 10-38 -28 8 5 1 1 3 5-12 -7 4 7 1 1 5 5-26 -21 4
Sandåkerns SK 11 2 2 7 17-46 -29 8 6 1 1 4 7-20 -13 4 5 1 1 3 10-26 -16 4
Skellefteå FF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-25 11:00 Sandåkerns SK - Munksund-Skuthamns SK Nolia 1
2019-08-25 15:00 Kiruna FF - Luleå SK Lombia IP
2019-08-28 18:00 Gammelgårdens IF - Bodens BK FF Gammelgårdens IP
2019-08-29 19:30 IFK Luleå - Luleå SK Skogsvallen
2019-08-31 11:00 Munksund-Skuthamns SK - Sandåkerns SK Idrottsparken, Munksund
2019-08-31 11:30 Kiruna FF - Bodens BK FF Lombia IP
2019-08-31 16:00 Luleå SK - Sandåkerns SK Hertsö IP