Kontakta oss

Telefontider: Mån-Tor 09-16
Fredagar 09-12
E-post:

fotboll@sormland.rf.se

Telefon:

Se kontaktpersoner nedan

Adress:

Verkstadsgatan 5 Munktellarenan
633 42 Eskilstuna

Bankgiro:

150-2988

Kansli

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Helena Linde

Adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Marcus Holmberg

Adj. sekr. TK och DK

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling (senior), Domare, Disciplinärenden

Marknad

Pasi Jantunen

Marknadskonsult

Mobil: 072-727 17 77
E-post: pasi.jantunen@sormland.rf.se
Webbplats:

http://www.pjsaljstod.se/

Ansvarsområde: Marknad

Styrelse

Nina Lindström

ordförande

Mobil: 0703245596
E-post: nina.lindstrom@vxa.se

Fredrik Jansson

styrelseledamot/ordförande BUK

Mobil: 070-535 04 89
E-post: fredrik.jansson@volvo.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Jaan Kuutmann

vice ordförande/vice ordförande BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Kalle Kun

styrelseledamot/ekonomiansvarig

Mobil: 073-4244070
E-post: kalle.kun49@gmail.com

Jenny Johansson

styrelseledamot/ordförande UK

Mobil: 070-3190224
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Elin Duán

styrelseledamot/ordförande TK

Mobil: 0707753821
E-post: elin_duan@hotmail.com

Metin Yildirim

styrelseledamot/ordförande DK

Mobil: 0735-95 96 66
E-post: metin_8@hotmail.com

Pierre Kubalski

styrelseledamot

Mobil: 0701042815
E-post: pierre@kubalski.se

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Utvecklingskommitté (UK)

Jenny Johansson

styrelseledamot/ordförande UK

Mobil: 070-3190224
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Pierre Kubalski

styrelseledamot/ ledamot UK

Mobil: 0701042815
E-post: pierre@kubalski.se

Pär Gunnar Andersson

ledamot

Mobil: 0703798623
E-post: pg.andersson@live.se

Anki Lindén

ledamot

Mobil: 0703144524
E-post: anki.linden@entercard.com

Karl-Anders Siljebråt

ledamot

Mobil: 0705632301

Christian Welander

adj sekr

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Tävlingskommitté (TK)

Elin Duán

Styrelseledamot/Ordförande TK

Mobil: 070-775 38 21
E-post: elin_duan@hotmail.com

Magnus Lundström

Ledamot

Mobil: 073-362 59 15
E-post: magnus.lundstrom@cmavu.se

Joakim Granberg

Ledamot

Mobil: 070-751 76 00
E-post: jocke@jmgkonsult.se

Simon Karlsson

Ledamot

Mobil: 072-227 73 95
E-post: Karlsson_med_k@hotmail.com

Tine Eklund Blick

Ledamot

Mobil: 070-211 03 56
E-post: tineeklundb@gmail.com

Marcus Holmberg

Adj. sekr.

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior och domare

Barn- och ungdomskommitté (BUK)

Fredrik Jansson

styrelseledamot/ordförande BUK

Mobil: 070-535 04 89
E-post: fredrik.jansson@volvo.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Jaan Kuutmann

vice ordförande/vice ordförande BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Ansvarsområde: tävling/ekonomi

Lars-Göran Wallberg

ledamot

Tel: 0157-600 91
E-post: lgwallberg@hotmail.se

Ansvarsområde: Tävling

Semir Mehanovic

ledamot

Mobil: 0722526140
E-post: semir.mehanovic@ikviljan.se

Ansvarsområde: tävling

Daniel Wiklund

ledamot

Mobil: 0702576950
E-post: daniel.wiklund@eskilstuna.se

Ansvarsområde: ledarutbildning

Marie Olofsson

ledamot

Mobil: 0704331648
E-post: marie.veneti@hotmail.com

Ansvarsområde: Fotboll i skolan

Rikard Jonasson

ledamot

Mobil: 070-565 02 75
E-post: rikard.jonasson@eskilstuna.se

Ansvarsområde: Målvaktsutbildning

Per Kapfält

ledamot

Mobil: 0735134691
E-post: pkapfelt@gmail.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Helena Linde

Adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Verkställande utskott (VU)

Nina Lindström

ordförande

Mobil: 0703245596
E-post: nina.lindstrom@vxa.se

Jaan Kuutmann

vice ordförande/vice ordförande BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Kalle Kun

styrelseledamot/ek.ansvarig

Mobil: 073-4244070
E-post: kalle.kun49@gmail.com

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 016 - 12 65 26
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormlandsfotboll.d.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Domarkommitte (DK)

Metin Yildirim

Styrelseledamot/Ordförande DK

E-post: metin_8@hotmail.com

Ansvarsområde: C5

Admir Brkic

Ledamot

E-post: admirbrkic@hotmail.se

Ansvarsområde: C4

Sanna Granbeck

Ledamot

E-post: s.granbeck@spray.se

Ansvarsområde: Damcoach

Timo Granetin

Ledamot

E-post: tgranetin@me.com

Mikael Monnier

Ledamot

E-post: mikael@monnier.se

Ansvarsområde: Damcoach

Augin Melki

Ledamot

E-post: auginmelki@gmail.com

Aarre Hietanen

Ledamot

E-post: aarre.hietanen@hotmail.se

Ansvarsområde: Tillsättning

Bemir Brkic

Adj. ledamot

E-post: bemirbrkic@gmail.com

Mauricio Rubio

Adj. ledamot

E-post: mr_rubio_1@hotmail.com

Ansvarsområde: Rekryteringsansvarig

Rafi Isaq

Adj. ledamot

E-post: rafi_i97@hotmail.com

Ansvarsområde: Futsal

Marcus Holmberg

Adj. sekr.

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior och domare

Disciplinnämnd (DpN)

Erlend Stavehaug

Ordförande

Tel: 070-540 42 16

Georg Olsson

ledamot

Tel: 070-630 82 16

Bertil Nicolai

ledamot

Tel: 070-755 63 69

Hans Wagneryd

ledamot

Tel: 070-8553389

Roger Holmberg

ledamot

Valberedning

Jan-Eric Carlsson

ordförande

Tel: 0155-21 00 28
Mobil: 070-531 01 65

Eva Hallenfeldt-Ahlin

vice ordförande

Tel: 016-13 88 74
Mobil: 070-210 08 55
E-post: ahlin@eskilstunaunited.se

Yusuf Besara

ledamot

Mobil: 0704366398
E-post: kansli@sodertaljefk.se