Kontakta oss

Telefontider: Mån-Tor 09-16
Fredagar 09-12
E-post:

fotboll@sormland.rf.se

Telefon:

Se kontaktpersoner nedan

Adress:

Verkstadsgatan 5 Munktellarenan
633 42 Eskilstuna

Bankgiro:

150-2988

Kansli

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Helena Linde

Adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Marcus Holmberg

Adj. sekr. TK och DK

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling (senior), Domare, Disciplinärenden

Marknad

Pasi Jantunen

Marknadskonsult

Mobil: 072-727 17 77
E-post: pasi@pjsaljstod.se
Webbplats:

http://www.pjsaljstod.se/

Ansvarsområde: Marknad

Styrelse

Nina Lindström

ordförande

Mobil: 0703245596
E-post: nina.lindstrom@vxa.se

Jaan Kuutmann

vice ordförande/vice ordförande BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Kalle Kun

styrelseledamot/ekonomiansvarig

Mobil: 073-4244070
E-post: kalle.kun49@gmail.com

Jenny Johansson

styrelseledamot/ordförande UK

Mobil: 070-3190224
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Elin Duán

styrelseledamot/ordförande TK

Mobil: 0707753821
E-post: elin_duan@hotmail.com

Metin Yildirim

styrelseledamot/ordförande DK

Mobil: 0735-95 96 66
E-post: metin_8@hotmail.com

Mikael Skoglund

styrelseledamot/ordförande BUK

Tel: 0157 - 149 68
Mobil: 070-6664156
E-post: micke@firmaskoglund.se

Viveca Sjöberg

styrelseledamot/ledamot BUK

Mobil: 070-244 38 55
E-post: vire_7@hotmail.com

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Utvecklingskommitté (UK)

Jenny Johansson

styrelseledamot/ordförande UK

Mobil: 070-3190224
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Pär Gunnar Andersson

ledamot

Mobil: 0703798623
E-post: pg.andersson@svenskfotboll.se

Anki Lindén

ledamot

Mobil: 0703144524
E-post: anki.linden@entercard.com

Karl-Anders Siljebråt

ledamot

Mobil: 0705632301

Mathias Jävergren

ledamot

Mobil: 0706681451
E-post: javergren@hotmail.com

Christian Welander

adj sekr

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Tävlingskommitté (TK)

Elin Duán

Styrelseledamot/Ordförande TK

Mobil: 070-775 38 21
E-post: elin_duan@hotmail.com

Magnus Lundström

Ledamot

Mobil: 073-362 59 15
E-post: magnus.lundstrom@cmavu.se

Joakim Granberg

Ledamot

Mobil: 070-751 76 00
E-post: jocke@jmgkonsult.se

Simon Karlsson

Ledamot

Mobil: 072-227 73 95
E-post: Karlsson_med_k@hotmail.com

Tine Eklund Blick

Ledamot

Mobil: 070-211 03 56
E-post: tine@halsomagasinet.se

Marcus Holmberg

Adj. sekr.

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior och domare

Barn- och ungdomskommitté (BUK)

Mikael Skoglund

styrelseledamot/ordförande BUK

Tel: 0157 - 149 68
Mobil: 070-6664156
E-post: micke@firmaskoglund.se

Jaan Kuutmann

vice ordförande/vice ordförande BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Viveca Sjöberg

styrelseledamot/ledamot BUK

Mobil: 070-244 38 55
E-post: vire_7@hotmail.com

Lars Klintberg

ledamot

Tel: 08 - 552 451 32
Mobil: 070 - 570 85 95
E-post: klintan65@hotmail.com

Ansvarsområde: Tävling

Lars-Göran Wallberg

ledamot

Tel: 0157-600 91
E-post: lgwallberg@hotmail.se

Ansvarsområde: Tävling

Fredrik Jansson

ledamot

Mobil: 070-535 04 89
E-post: fredrik.jansson@volvo.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Lars Elmsäter

ledamot

Tel: 0155-268727
Mobil: 073-940 30 12
E-post: lasse.elmis@gmail.com

Ansvarsområde: Ledarutbildning

Marie Olofsson

ledamot

Mobil: 0704331648
E-post: marie.veneti@hotmail.com

Ansvarsområde: Fotboll i skolan

Peter Tillqvist

ledamot

Mobil: 0727310945
E-post: tillan01@live.se

Ansvarsområde: Målvaktsutbildning

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Helena Linde

Adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Jonas Nilsson

adj ledamot

Mobil: 010-4764256
E-post: jonas.nilsson@sormland.rf.se

Ansvarsområde: föreningar, SISU

Ramin Kiani

adj. ledamot, SvFF RI

Mobil: 070-8121439
E-post: ramin.kiani@svenskfotboll.se

Ansvarsområde: utbildningsfrågor

Mats Dahlin

suppleant

Mobil: 070-838 35 30
E-post: mats.dahlin@katrineholm.se

Ansvarsområde: Fotboll i skolan

Rikard Jonasson

suppleant

Mobil: 070-565 02 75
E-post: rikard.jonasson@eskilstuna.se

Ansvarsområde: Målvaktsutbildning

Per Kapfält

suppleant

Mobil: 0735134691
E-post: pkapfelt@gmail.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Niklas Hjelm

suppleant

Mobil: 0768677527
E-post: niklas@bissarna.se

Ansvarsområde: Ledarutbildning

Verkställande utskott (VU)

Nina Lindström

ordförande

Mobil: 0703245596
E-post: nina.lindstrom@vxa.se

Jaan Kuutmann

vice ordförande/vice ordförande BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Kalle Kun

styrelseledamot/ek.ansvarig

Mobil: 073-4244070
E-post: kalle.kun49@gmail.com

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 016 - 12 65 26
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormlandsfotboll.d.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Domarkommitte (DK)

Metin Yildirim

Styrelseledamot/Ordförande DK

E-post: metin_8@hotmail.com

Ansvarsområde: C5

Admir Brkic

Ledamot

E-post: admirbrkic@hotmail.se

Ansvarsområde: C4

Sanna Granbeck

Ledamot

E-post: s.granbeck@spray.se

Ansvarsområde: Damcoach

Timo Granetin

Ledamot

E-post: tgranetin@me.com

Aarre Hietanen

Ledamot

E-post: aarre.hietanen@hotmail.se

Ansvarsområde: Tillsättning

Bemir Brkic

Adj. ledamot

E-post: bemirbrkic@gmail.com

Ansvarsområde: Damcoach

Mauricio Rubio

Adj. ledamot

E-post: mr_rubio_1@hotmail.com

Ansvarsområde: Rekryteringsansvarig

Rafi Isaq

Adj. ledamot

E-post: rafi_i97@hotmail.com

Ansvarsområde: Futsal

Marcus Holmberg

Adj. sekr.

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior och domare

Disciplinnämnd (DpN)

Erlend Stavehaug

Ordförande

Tel: 070-540 42 16

Georg Olsson

ledamot

Tel: 070-630 82 16

Bertil Nicolai

ledamot

Tel: 070-755 63 69

Hans Wagneryd

ledamot

Tel: 070-8553389

Roger Holmberg

ledamot

Valberedning

Jan-Eric Carlsson

ordförande

Tel: 0155-21 00 28
Mobil: 070-531 01 65

Eva Hallenfeldt-Ahlin

vice ordförande

Tel: 016-13 88 74
Mobil: 070-210 08 55
E-post: ahlin@eskilstunaunited.se

Iso Gürsac

ledamot

Mobil: 076-297 77 44
E-post: iso9000@kth.se