Kontakta oss

Telefontider: Mån-Tor 09-16
Fredagar 09-12
E-post:

fotboll@sormland.rf.se

Telefon:

Se kontaktpersoner nedan

Adress:

Verkstadsgatan 5 Munktellarenan
633 42 Eskilstuna

Bankgiro:

150-2988

kansli

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Helena Linde

Adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Marcus Holmberg

Adj. sekr. TK och DK

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling (senior), Domare, Disciplinärenden

Jonas Nilsson

Projektanställd

Tel: 010-4764256
E-post: jonas.nilsson@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Idrottslyftet/Utvecklingsprojekt

styrelse

Jens Persson

ordförande

Mobil: 070-3232008
E-post: jens.persson@soloindustri.se

Gunilla Axén

vice ordförande/Ordf. UK

Mobil: 070-379 86 21
E-post: gunilla.axen@outlook.com

Jenny Johansson

Styrelseledamot/vice Ordf. UK

Mobil: 070-3190224
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Thomas Larsson

styrelseledamot/ordf TK

Tel: 016 - 12 22 90
Mobil: 070 - 340 24 22
E-post: thomas.larsson50@tele2.se

Mikael Skoglund

styrelseledamot/Ordf. BUK

Tel: 0157 - 149 68
Mobil: 070-6664156
E-post: micke@firmaskoglund.se

Viveca Sjöberg

styrelseledamot/vice Ordf BUK

Mobil: 070-244 38 55
E-post: vire_7@hotmail.com

Jaan Kuutmann

styrelseledamot/2:e vice Ordf BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Kalle Kun

styrelseledamot/ek.ansvarig

Mobil: 073-4244070
E-post: kalle.kun49@gmail.com

Metin Yildirim

styrelseledamot/Ordf DK

Mobil: 0735-95 96 66
E-post: metin_8@hotmail.com

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Utvecklingskommitté (UK)

Gunilla Axén

vice ordförande/Ordf. UK

Mobil: 070-379 86 21
E-post: gunilla.axen@outlook.com

Jenny Johansson

Styrelseledamot/vice Ordf. UK

Mobil: 070-3190224
E-post: jenny.johansson@ntf.se

Isaac Doktorian

ledamot

Mobil: 070-441 54 84
E-post: isaac.doktorian@gmail.com

Anki Lindén

ledamot

Mobil: 0703144524
E-post: anki.linden@entercard.com

Karl-Anders Siljebråt

ledamot

Mobil: 0705632301

Robil Haidari

ledamot

E-post: robil.haidari@gmail.com

Jonas Nilsson

adj ledamot

Mobil: 010-4764256
E-post: jonas.nilsson@sormland.rf.se

Ansvarsområde: föreningar, SISU

Christian Welander

adj sekr

Tel: 010-4764288
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormland.rf.se

tävlingskommitté (TK)

Thomas Larsson

styrelseledamot/ordf TK

Tel: 016 - 12 22 90
Mobil: 070 - 340 24 22
E-post: thomas.larsson50@tele2.se

Elin Duan

ledamot

Mobil: 0707753821
E-post: elin_duan@hotmail.com

Magnus Lundström

Ledamot

Mobil: 0733-625915
E-post: magnus.lundstrom@cmavu.se

Marcus Holmberg

adj. sekr. TK och DK

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior och domare

barn- och ungdomskommitté (BUK)

Mikael Skoglund

styrelseledamot/ordf BUK

Tel: 0157 - 149 68
Mobil: 070-666 41 56
E-post: micke@firmaskoglund.se

Viveca Sjöberg

styrelseledamot/vice Ordf BUK

Mobil: 070-244 38 55
E-post: vire_7@hotmail.com

Jaan Kuutmann

styrelseledamot/2:e vice Ordf BUK

Tel: 016 - 34 49 91
Mobil: 073-518 42 00
E-post: jaan.kuutmann11@gmail.com

Lars Klintberg

ledamot

Tel: 08 - 552 451 32
Mobil: 070 - 570 85 95
E-post: klintan65@hotmail.com

Ansvarsområde: Tävling

Lars-Göran Wallberg

ledamot

Tel: 0157-600 91
E-post: lgwallberg@hotmail.se

Ansvarsområde: Tävling

Fredrik Jansson

ledamot

Mobil: 070-535 04 89
E-post: fredrik.jansson@volvo.com

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Lars Elmsäter

ledamot

Tel: 0155-268727
Mobil: 073-940 30 12
E-post: lasse.elmis@gmail.com

Ansvarsområde: Ledarutbildning

Peter Lundh

Adj sekr BUK/bitr. kanslichef

Tel: 010-476 42 86
E-post: peter.lundh@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tränar- och spelarutbildning

Helena Linde

Adj sekr BUK

Tel: 010-476 42 85
E-post: helena.linde@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling barn och ungdom 7-19 år

Jonas Nilsson

adj ledamot

Mobil: 010-4764256
E-post: jonas.nilsson@sormland.rf.se

Ansvarsområde: föreningar, SISU

Ramin Kiani

adj. ledamot, SvFF RI

Mobil: 070-8121439
E-post: ramin.kiani@svenskfotboll.se

Ansvarsområde: utbildningsfrågor

Mats Dahlin

Suppleant

Mobil: 070-838 35 30
E-post: mats.dahlin@katrineholm.se

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Rikard Jonasson

suppleant

Mobil: 070-565 02 75
E-post: rikard.jonasson@eskilstuna.se

Ansvarsområde: Ledarutbildning

verkställande utskott (VU)

Jens Persson

ordförande

Mobil: 070-3232008
E-post: jens.persson@soloindustri.se

Gunilla Axén

vice ordförande/Ordf. UK

Mobil: 070-379 86 21
E-post: gunilla.axen@outlook.com

Christian Welander

kanslichef/adj sekr styr.

Tel: 016 - 12 65 26
Mobil: 0708 - 57 49 32
E-post: christian.welander@sormlandsfotboll.d.se

Kalle Kun

styrelseledamot/ek.ansvarig

Mobil: 073-4244070
E-post: kalle.kun49@gmail.com

domarkommitte (DK)

Metin Yildirim

styrelseledamot/Ordf DK

Mobil: 0735-95 96 66
E-post: metin_8@hotmail.com

Ansvarsområde: C5

Sanna Granbeck

ledamot

Tel: 0152-30615
Mobil: 070-3409669
E-post: s.granbeck@spray.se

Ansvarsområde: Rekryteringsansvarig

Tony Neander

ledamot

Tel: 08-55034634
Mobil: 070-4216308
E-post: tony.neander@astrazeneca.com

Ansvarsområde: C4

Admir Brkic

ledamot

Mobil: 070-576 31 28
E-post: admirbrkic@hotmail.se

Ansvarsområde: C6

Timo Granetin

ledamot

Mobil: 070-740 62 65
E-post: tgranetin@me.com

Ansvarsområde: AD-coach

Jessica Öhrn

ledamot

Mobil: 073-855 55 44
E-post: jessicaohrn@outlook.com

Ansvarsområde: Dam/tjej

Malin Väisänen

ledamot

Mobil: 070-214 66 57
E-post: sol.malin@telia.com

Ansvarsområde: Dam/tjej

Aarre Hietanen

Adj ledamot

Mobil: 073-5215118
E-post: aarre.hietanen@hotmail.se

Ansvarsområde: Domartillsättare SöFF

Marcus Holmberg

adj. sekr. TK och DK

Tel: 010-4764287
E-post: marcus.holmberg@sormland.rf.se

Ansvarsområde: Tävling senior och domare

disciplinnämnd (DpN)

Erlend Stavehaug

Ordförande

Tel: 070-540 42 16

Georg Olsson

ledamot

Tel: 070-630 82 16

Bertil Nicolai

ledamot

Tel: 070-755 63 69

Hans Wagneryd

ledamot

Tel: 070-8553389

Roger Holmberg

ledamot

valberedning

Eva Hallenfeldt-Ahlin

ordförande

Tel: 016-13 88 74
Mobil: 070-210 08 55
E-post: ahlin@eskilstunaunited.se

Iso Gürsac

ledamot

Mobil: 076-297 77 44
E-post: iso9000@kth.se

Jan-Eric Carlsson

ledamot/ordförandesuppleant

Tel: 0155-21 00 28
Mobil: 070-531 01 65

Elin Duán

ledamot

Mobil: 070-7753821
E-post: elin_duan@hotmail.com